اطفا حریق

از گازها مي‌توان جهت اطفای حريق در محيط‌هايي كه شامل وسايل و تجهيزات گرانبها مي‌باشد و نياز به يك عامل (Agent) غيررساناي الكتريكي جهت انجام عمليات اطفای بوده و استفاده از آب و فوم غيرممكن مي‌باشد (موجب خسارت زياد مي‌گردند، رساناي الكتريكي بوده و همچنين نياز به پاك كردن محيط بعد از اطفای مي‌باشد)، استفاده نمود.

گازها دارای ذرات بجا مانده و یا حالت روغنی نمی باشد بهمین دلیل هیچگونه تأثیری بر روی تجهیزات و اموال نداشته و پس از انجام عملیات اطفاء نیاز به تمیز کردن ندارند.

سیستم اطفای اتوماتیک گاز شامل یک کپسول یا بانکی از سیلندرها (Bank of containers) می باشد که توسط منیفلد بهم متصل شده اند، و بوسیله شبکه ای از لوله ها جهت تخلیه گاز به نازل های نصب شده در محیط مورد نظر، متصل گشته اند.

اطفا حریق

پمپ اطفای حریق

شاید پمپ های آتش نشانی بحرانی ترین بخش تجهیزات آتش نشانی نصب شده در یک مجموعه باشند. پمپ های آتش نشانی انواع و اندازه های مختلفی دارند. در مواردی که فشار تغذیه آب عمومی برای فعال کردن اسپرینکلرها خیلی کم بوده و یا انشعاب آب عمومی تامین نشود، استفاده از پمپ های آتش نشانی ضروری است. محصولات کمپانی های Fire Drive و Peerless در این زمینه توسط ما پیشنهاد و ارایه می گردند.

اطفا حریق

اطفای حریق FM200

گاز FM200) HFC 227ea) یک عامل مؤثر، پاک و امن جهت اطفاء حریق می باشد و می توان از آن بصورت کاملاً اتوماتیک در محیط های عمومی که افراد حضور دارند (بعلت عدم ایجاد خفگی) استفاده نمود. محصولات کمپانی های Fike و Safety Hi-Tech توسط ما پیشنهاد و ارایه می گردند.

اطفا حریق

اطفا حریق با گاز CO2

سیستم اطفاء حریق CO2 (دی اکسید کربن) بویژه برای محیط های خطری که برق، متوسط غیر هدایت الکتریکی ضروری و یا مطلوب باشد، مفید است. دی اکسید کربن به فراوانی یافت می شود، گازی غیر خورنده بوده و از حریق پشتیبانی نمی کند (مخالف حریق) و یا با اکثر مواد واکنش نشان نمی دهد. محصولات کمپانی Janus Fire جهت مصارف کم فشار (LP) و محصولات کمپانی Fike جهت مصارف پرفشار (HP) در این زمینه پیشنهاد و ارایه می گردد.

اطفا حریق

اطفای حریق با گاز IG55

IG55 یک گاز بی اثر است. شامل ترکیبی از 50% آرگون و 50% نیتروژن که هر دو از گازهای جوی می باشند. سیستم IG55 با پتانسیل تخریب لایه اوزون صفر، پتانسیل گرمایش جهانی صفر و طول عمر جوی صفر، بهترین استانداردهای زیست محیطی را دارا می باشد. بنابراین این سیستم اطفاء حریق، راه حلی است برای شرکت هایی که سیاست های آگاهانه سازگار با محیط زیست را اتخاذ می کنند. محصولات کمپانی Fike در این زمینه پیشنهاد و ارایه می گردد.

اطفای حریق

اطفای حریق آبی

روشهای اطفای آبی از متداول ترین راهکارهای مقابله با حریق در مراکز صنعتی و ساختمانها به شمار می آید. محصولات کمپانی های Reliable و Potter در این زمینه پیشنهاد و ارایه می گردند.