آشکارسازهای ویژه و صنعتی

آشکار سازهای ویژه و صنعتی برای کار در شرایط سخت و دشوار محیط های صنعتی ساخته شده و کلیه ملاحظات ایمنی برای آنها لحاط شدهاست. این تجهیزات علاوه بر استانداردهای بسیار سختگیرانه بین المللی

  • LPCB
  • BASEEFA-ATEX
  • FM

گواهینامه های مربوط به

  • کاربرد در محیط های انفجاری (مانند EExd, EExi, …)
  • درجه حفاظت محیطی (IP65 :Ingress Protection, …)

را دریافت کرده اند آماده کار تحت شرایط دشوار محیط های صنعتی می باشند.

آشکارسازهای ویژه و صنعتی

دتکتور شعله

یکی از روشهای انتقال حرارت ناشی از حریق تشعشع (Radiation) می باشد. دتکتورهای شعله ای تشعشعات ساطع شده از حریق که در طول موجهای UV و IR، را دریافت نموده و به آن پاسخ می دهند.

آشکارسازهای ویژه و صنعتی

دتکتور گاز

اين گونه از دتکتورها که بر روي سقف يا ديوار نصب مي‌گردند بر اساس تنوع مي‌توانند انواع گازهاي موجود مانندCo ،LPG را کشف و اعلام نمايند. در ساختمان‌هاي امروزي و با استفاده از گاز شهري براي موضوعات مختلف استفاده از دتکتورهاي گازي ضروري به نظر مي‌رسد.

آشکارسازهای ویژه و صنعتی

دتکتور خطی

کابل های تشخیص حرارت Proline ساخت کشور انگلستان با قطری کم (4.0 mms / 0.158 inch) جهت تشخیص افزایش دما بیش از حد مجاز و کشف زود هنگام حریق در موارد حفاظت های موضعی، حفاظت از تجهیزات خارج از ساختمان، داخل سینی کابل ها، محیط هایی آلوده، مرطوب، خورنده، شیمیایی، خطرناک، قابل انفجار و محیط هایی که محدودیت نصب یا انجام امور نگهداری دارند، به منظور عملکرد های پیشگیرانه از حریق و حتی جلوگیری از فعال­سازی بی مورد مدا­رهای آژیر مناسب می باشند.

آشکارسازهای ویژه و صنعتی

بیم دتکتور

به منظور ایجاد پوشش اماکن با سقف های بلند و یا مساحت زیاد به خصوص در کاربری های سوله ها و سالن­های وسیع که دنکتورهای نقطه ای به دلیل ارتفاع زیاد سقف، در دسترس نبودن و حتی آلودگی محیطی قادر به تشخیص دقیق دود نمی­باشد، می توان از بیم دتکتور استفاده کرد.

آشکارسازهای ویژه و صنعتی

دتکتور مکشی لیزری

دتکتورهای دودی مکشی لیزری ReadySET محصول کمپانی جنرال الکتریک امریکا با طراحی ایده­ال برای کاربرد در فضاهای کوچک، تشخیص محلی دود و فضاهای گسسته که امکان تشخیص نقطه­ای و یا خطی دود وجود ندارد و نیاز به وجود دتکتوری اکتیو با قابلیت مکش هوا، نمونه برداری و تشخیص دود دارند ساخته شده است.